Everything posted by Wes
-
Stockholm ASL Tournament 2017, 26-28 May
Jag borde vara med. Måste dock träna lite innan.
-
Supporting Fire 2016
Jag kommer nog komma. Jag har kollat med frugan men väntar med ett definitivt svar eftersom det alltid dyker upp skit.
-
Friendly Fire 2016 19-21 august - Ingen ASL!
Jag har inte kört Blitz men jag hoppas att det inte är något problem. Jag orkar inte läsa hela regelboken heller eftersom den är lång men ska ta en titt i den i alla fall.
-
Friendly Fire 2016 19-21 august - Ingen ASL!
jag kan köra Blitz på fredagskvällen. Egentligen hed jag hellre spelat Here I stand men eftersom det inte verkar bli av så. Jag kan inte komma in på krigsspel.se och dom verkar inte kunna fixa det och det verkar inte gå att fixa ett nytt konto heller. Jag kan fortfarande läsa inläggen dock. Angående parkering så är det lugnt att parkera i kvarteret. bara man kommer före kl 18:00 så borde man hitta. Jag brukade bo precis bredvid tills för två år sen och jag antar att det inte har ändrats. På gatan kostar det 5kr min och det räcker att betala för fredagen bara, helgen är gratis. Jag vill gärna planera in vilka scenarion man spelar i förväg så att man inte behöver ta med sig allt. Jag spelar gärna FrF scenarion eftersom jag inte har spelat dom. Kommer Mattias komma förbi med scenariopack att köpa?
-
Friendly Fire 2016 19-21 august - Ingen ASL!
jag kan tänka mig köra miniturnering Hur många kommer egentligen?
-
Yanks 2
Kommer det ut nya fordon och kanoner med den?
-
Friendly Fire 2016 19-21 august - Ingen ASL!
Hur många kommer köra ASL? Jag kör gärna något stort scenario, gärna Barbarossa också.
-
ASL-dagar 2016
Min mail funkar inte längre om ni har försökt. Jag har tyvärr inte koll på vad jag har och inte har och är inte hemma just nu. Men två set av Raaco med allt skulle jag vilja ha. Jag hoppas det funkar med faktura?
-
ASL-dagar 2016
Om du ska ner Göran får du gärna köpa hem lite åt mig också om det funkar.
-
SK turnering
Finns det några i Sverige som är intresserade av SK Turnering?
-
SK turnering
Finns det några i Sverige som är intresserade av SK Turnering?
-
Svenska regler?
Tyvärr så har min dator kraschat men annars kunde jag lägga upp det jag har skrivit.
-
Svenska regler?
Jag började skriva på SK regler typ för min son höstas när han började lära sig läsa. Jag kom inte så långt.
-
Stockholm ASL Tournament 2016, 6-8 Maj
Jag köper gärna WO6 av herr Carlsson. Även andra nummer också.
-
Stockholm ASL Tournament 2016, 6-8 Maj
Malmströms rosa Har faktiskt funderat på att köpa en sån
-
Märkligaste tillbehör för ASL
Jag vill också ha en. Borde man kunna göra med 3D printer.
-
Critical Hit
Det jag har hört är att folk vill ha ett samarbete mellan CH och FF. CH har snyggaste kartorna (blippar vet jag inte) och FF har bästa scenariona. 🙄
-
Röra siig in i dolda enheter.
Och Chuck Norris
-
Röra siig in i dolda enheter.
Så om man går i en residual före man bumpar ? så får man ingen resid från samma hex?
-
Går det att sälja en hel hög m ASL prylar i klump?
Jag är intresserad av doomed battalions. Får man fråga vilken utgåva det är?
-
Stockholm ASL Tournament 2016, 6-8 Maj
Min son gillar den skarpt.
-
Stockholm ASL Tournament 2016, 6-8 Maj
Jag kommer nog vara med.
-
Scandinavian Open 2016
Så hur var det och hur gick det?
-
Bra scenarion för att lära sig kapitel C och D?
är det någon som har bra tips på scenarion för att lära sig kanoner o vagnar?
-
Rally
ahhhhh... lurigt ställe det står på. så det finns en chans för Valencia att komma tillbaks mot Barca i cup-returen...